Здравето на опозиционния лидер Алексей Навални е задоволително и стабилно, съобщи руската Федерална служба за изпълнение на наказанията.
Заключението е на базата на извършени вчера медицински прегледи.
По-рано близки на Навални заявиха, че здравето му се влошава, откакто е изпратен в наказателната колония.
Оплакванията на опозиционера са болки в гърба и липса на чувствителност в краката. Миналата година той преживя отравяне с нервнопаралитичния газ Новичок - факт потвърден от европейски лаборатории, но отричан от Москва.
Навални с първи отзиви от своя "концлагер"
Критикът на Кремъл излежава присъда от две и половина години затвор по дело за измама от 2014 г.
От началото на месеца Навални се намира в наказателна колония на 100 километра от столицата Москва, известна със строгия си режим.
Румънският президент Никушор Дан съобщи за нова политическа безизходица за съставянето на ново правителство
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг