ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Нидерландецът Абди Нагеейе триумфира в Маратона на Ню Йорк

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 01:10 мин.
Спорт

При жените победител е Шейла Чепкируй.

нидерландецът абди нагеейе триумфира маратона йорк
Снимка: БГНЕС
Слушай новината

Абди Нагеейе спечели Маратона на Ню Йорк. 35-годишният Нагеейе финишира за 2 часа, 7 минути и 39 секунди, след като успя да се справи с конкуренцията на шампиона за 2022 година Евънс Чебет. Кениецът виждаше крайната победа, но 400 метра преди финала бе задминат от нидерландския си съперник. Чебет завърши с време от 2:07:45 часа. На трето място остана друг кениец - Алберт Корир, който пробяга класическата дистанция от 42 километра и 195 метра за точно 2 часа и 8 минути.

При жените на подиума се качиха само кенийки. Шампионка с 2 часа, 24 минути и 35 секунди стана Шейла Чепкируй, която завоюва първата си победа в толкова престижно състезание.

На второ място завърши бронзовата медалистка от Олимпийските игри в Париж Хелън Обири. Тя завърши на 14 секунди от сънародничката си. На трето място се класира 41-годишната Вивиан Черуйот с 2 часа, 25 минути и 21 секунди.

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?