Никол Тодорова поведе в многобоя след първите два уреда на турнирa "Афродита къп" в Атина

Никол Тодорова
Снимка: Facebook / Българска федерация художествена гимнастика
09:19, 16.03.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Националката Никол Тодорова поведе в многобоя при жените след първите два уреда на деветото издание на международния турнир по художествена гимнастика "Афродита къп" в Атина (Гърция) и се класира за финалите на обръч и на топка.

Възпитаничката на Николай Боев оглави временното класиране в многобоя с актив от 64.500 точки, след като получи оценки 32.750 на обръч и 31.750 на топка.

Втора е представителката на Казахстан Айбота Ертайкизи с 63.850 точки, следвана от представителката на домакините Панайота Литра с 63.550 след първите два уреда.

Два от два възможни финала за Никол Тодорова в неделния ден. С втори по сила резултат от 32.750 (D.17.300; A. 7.850; E. 7.600) тя си осигури място на финала на обръч. За съчетанието си с топка българката беше оценена с 31.750 (D.15.900; A. 7.850; E. 8.000) и с втори по сила резултат намери място сред най-добрите осем.

Съдия за България на това състезание е вицепрезидентът на БФХГ Невяна Владинова.

Днес предстоят съчетанията с бухалки и с лента, след което ще станат ясни медалистките в многобоя и финалистките на отделните уреди. Потокът на Никол Тодорова стартира в 19:05 часа.

Лудогорец ще почака за 13-та си поредна титла след зрелищно равенство с Крумовград
20:03, 28.04.2024
Чете се за: 03:15 мин.
Алекса Рашева със сребро и Александра Шалуева с бронз в многобоя при девойките на турнир по художествена гимнастика във Варшава
19:48, 28.04.2024
Станимир Стоилов и Гьозтепе ще играят в турската футболна Суперлига от другия сезон
19:33, 28.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.
Детето чудо на женския тенис Мира Андреева отстрани шампионката от Уимбълдън от 2023 г. в третия кръг на турнира по тенис в Мадрид
19:28, 28.04.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Карлос Алкарас, Андрей Рубльов и Хуберт Хуркач крачат смело към осминафиналите на тенис турнира в Мадрид, Холгер Руне отпадна
19:20, 28.04.2024
Чете се за: 02:52 мин.
Балкан спечели отново титлата в баскетболното първенство до 19 години
19:18, 28.04.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Националният отбор на България по хокей на лед за мъже загуби от Тайван в последния си мач от световното първенство, Дивизия II в София
19:09, 28.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Последният във френската Лига 1 Клермон спечели първия си двубой от януари насам
18:57, 28.04.2024
България отстъпи на Австрия в първия кръг в смесената отборна надпревара на европейското първенство по джудо в Загреб
18:43, 28.04.2024
Чете се за: 00:40 мин.
България завърши втора в отборното класиране на турнира по борба "Петко Сираков - Иван Илиев"
18:39, 28.04.2024