Нордселанд разби Фенерабхче у дома и завърза още повече интригата в групата на Лудогорец

00:34, 01.12.2023
Чете се за: 01:55 мин.
норшеланд разби фенерабхче дома завърза повече интригата групата лудогорец

Отборът на Нордселанд изигра впечатляващ мач при разгромната си победа с 6:1 като домакин на Фенербахче в мач от турнира Лига на конференциите.

На стадиона в град Фарум домакините откриха резултата в 21-ата минута чрез Лукас Хей, а само четири по-късно Даниел Свенсон удвои за "тигрите".

Гостите от Турция отговориха с попадения на Миши Бачуаи в 43-ата минута и Себастиан Шимански в самия край на първата част, но второто от тях не бе зачетено заради игра с ръка и така почивката дойде при аванс от 2:1 в полза на Нордселанд.

През второто полувреме обаче "тигрите" се развихриха и вкараха цели четири гола във вратата на своя съперник, като с хеттрик блесна Бенямин Нигрен, а веднъж точен бе и Кристиан Расмусен.

С тази победа датчаните оглавиха класирането в група "Н" с актив от 10 точки и впечатляваща голова разлика 17-6, докато след драматичния успех като гост на Спартак Търнава втори засега е българският шампион Лудогорец с 9 пункта, колко има и Фенербахче, но турците са с по-лоша голова разлика спрямо "орлите".

В последния кръг от груповата фаза на 14 декември разградчани са домакини на Нордселанд, докато "фенерите" посрещат Спартак Търнава.

Десподов влезе от пейката при успех на ПАОК като гост на Айнтрахт Франкфурт в Лигата на конференциите
Ливърпул и Байер Леверкузен изпълниха целта и спечелиха групите си в Лига Европа