Ню Йорк заведе дело срещу 17 автобусни компании, превозили над 33 хиляди мигранти от Тексас.
Градските власти изискват да им бъдат възстановени 708 милиона долара, на колкото според тях възлизат разходите, направени за осигуряване на подслон и услуги на мигрантите през последните 2 години.
Операторите са обвинени в нарушаване на щатско законодателство от 19-и век, според което всеки, който превозва "човек в нужда", склонен да търси правителствена помощ от друг щат, следва да покрие разходите му.
Превозването на мигранти е в рамките на кампанията на губернатора републиканец на Тексас за прехвърляне на хора, пресекли незаконно границата на САЩ от Мексико.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Осигуровките на държавните служители ще бъдат обсъдени на заседание на Тристранния съвет
Председателят на парламента Михаела Доцова ще открие 13-та пленарна сесия на Процеса на сътрудничество в Югоизточна Европа