Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златен медал на турнира "Венеция къп"

Ивет Горанова
12:23, 09.12.2022
Чете се за: 01:02 мин.

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели златен медал в категория до 61 килограма "кумите" в 30-о издание на международния турнир по карате "Венеция къп" в Италия. Българката постигна шест победи по пътя си до първото място, като на финала надделя над Александра Шолохова от Украйна с 5:0.

България завоюва още едно отличие от турнира, след като в категория до 55 кг Ивана Каменова спечели бронз.

В класирането по медали България дело деветото място с Босна и Херцеговина. На първо място са домакините от Италия с 49 отличия - 19 златни, 10 сребърни и 20 бронзови.

Габровски приключи кръга от срещи с парламентарните групи, ПП и "Възраждане" не откликнаха на поканата
Митрополит Николай: Военният конфликт в Украйна е следствие на църковния