От 1 януари следващата година България ще може да получава газ от Азербайджан по новата газова връзка от Гърция. Това обяви премиерът Бойко Борисов, който инспектира строежа на газопровода.
Капацитетът му ще бъде 3 млрд. куб. метра. До момента са изградени близо 7% от газопровода. Доставеното количество тръби е 159 км.
За изпълнението на строителните дейности на интерконектора работят общо 440 души. Досега имаше забавяне на строежа заради COVID пандемията. По план българо-гръцката газова връзка трябваше да бъде готова преди години.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Трагедията на АМ "Тракия" със загиналите деца и бащата на едното от тях продължава да поражда въпроси за причините