Тази година мотото е "Нашата сила, нашата планета"
За 56-и път светът отбелязва Деня на Земята.
На фона на тревожната статистика за глобалното затопляне, с десетки хиляди инициативи над 1 милиард хора ще се опитат да провокират по-активно опазване на планетата. Денят на Земята се провежда за първи път 1970 г. като екологичен протест в САЩ, но вече се отбелязва в 196 държави, сред които и България.
Тази година мотото е "Нашата сила, нашата планета".
Претоварване в Детската УНГ клиника на ИСУЛ: Около 50 деца с усложнения за две седмици
Казусът „Баба Алино“: Невзоров в България, разпитан и с твърдения за невинност (ОБЗОР)
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията