Откраднаха какаовата шушулка от ботаническата градина на БАН.
Какаовото дърво е от началото на годината, но какаовите шушулки са достигнали прилична големина и ботаниците са установили, че една от тях липсва.
"Това растение трудно вирее в оранжерия и ние с голямо нетърпение очаквахме да видим какво ще се случи с нашето храстче", разказа ботаникът Диана Венкова.
Тя каза, че дръвчето е в ботаническата градина от 2010 г., когато са получили пресни семена от ботаническата градина в Есен, Германия.
"Тогава ги засяхме и вече 11-та година се развиват у нас. Открихме правилните условия, в които да ги отгледаме", каза ботаникът.
Човекът, който е взел шушулката, нищо не може да направи с нея, защото тя не е узряла.
Вижте още във видеото.
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?