Арестуваха баща и син заради притежание на наркотици в град Кубрат. 81-годишен мъж и 50-годишният му син са задържани след като полицаите открили в дома им 14 растения от вида на конопа, засети в оранжерия със съответните условия за напояване и торене.
В гаражно помещение, оборудвано с вентилатори, са открити подготвени за изсушаване стръкове с цветове канабис, окачени на въжета.
Намерени са и две 11-литрови туби с нарязана на дребно зелена тревиста маса, както и пакетирани цветове на конопени растения с общо тегло 11,550 кг.
Двамата мъже са криминално проявени, синът наскоро се завърнал от Канада. По случая е образувано досъдебно производство.
Автор: Пламенка Тонева
Снимки: МВР-Разград




Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
ГДБОП разби две престъпни групи за рекет и експлоатиране на момичета за разврат
Полицията разкри нелегална база за производство и разпространение на анаболни стероиди
Очаквам до края на седмицата да съобщим какви мерки ще вземем за цените на горивата, каза Андрей Гюров
"Горивен туризъм": Все повече румънци пътуват до България и Унгария, за да зареждат по-евтин бензин и дизел
Двама бивши военни от Украйна са арестувани и обвинени за шпионаж у нас