Реал М продължава победната си серия в Евролигата

Шампионът от миналия сезон победи АСВЕЛ за 13-а победа у дома.

от Вяра Илиева
08:04, 02.02.2024
Чете се за: 03:07 мин.
реал продължава победната серия евролигата

Реал Мадрид продължава перфектното си представяне в Евролигата. Шампионът от миналия сезон записа 13-а победа у дома. В своята „Паласио де Депортес“ отборът на Чус Матео надигра АСВЕЛ с 86:79 в мач от 25 кръг на турнира.

Гершон Ябуселе поведе Реал към успеха, след като реализира 13 точки във втората четвърт. Испанците си гарантираха двуцифрен аванс след едно полувреме след 45:35 и до края не изпуснаха инициативата, оформяйки крайното 86:79 в своя полза.

Испанският гранд е на върха в класирането с баланс от 22-3, докато французите са 17-ти с 5 победи и 20 загуби.

Гершон Ябуселе приключи с 26 точки за Реал Мадрид. Габриел Дек добави 12. Факундо Кампацо се разписа с 10 точки.

Парис Лий бе най-добър за АСВЕЛ с 23 точки. Майк Скот завърши с 18 и 6 борби. Едуин Джаксън остана с 12 точки.

Олимпиакос завърши една перфектна седмица от два кръга, като победи Байерн Мюнхен със 76:72 като гост в BMW Park в четвъртък вечер. Гърците изоставаха с три точки на почивката, но в третата четвърт успяха да обърнат резултата, и да задържат преднината си до края.

Томас Уолкъп реализира най-много точки за гърците - 16, добавяйки и 8 асистенции, а Филип Петрушев записа 14 точки и 3 борби. Серж Ибака и Силвен Франсиско вкараха по 18 точки за Байерн.

В класирането гръцкия тим е на седма позиция с 14 успеха и 11 загуби. Байерн записа 15-а загуба, като има на сметката си 10 победи, и заема 14-то място в подреждането.

Баскония и Коди Милър-Макинтайър се върнаха на верния път след две поредни загуби в Евролигата. Испанския тим надигра Макаби Тел Авив с 92:82 у дома.

Коди Милър-Макинтайър отново постави името си сред реализаторите за Баскония, приключвайки с 10 точки, 4 борби и 8 асистенции за 32 минути игрово време.

От неговите съотборници Маркъс Хауърд бе най-добър с 26 точки, от които 5 тройки. Ваня Маринкович финишира с 14.

Уейд Болдуин завърши с 25 точки и 6 асистенции за Макаби Тел Авив. С по 12 останаха Джасиел Риверо и Джош Небо, като вторият овладя и 5 борби.

Баскония е с баланс от 13-12 и се намира на девета позиция в класирането. Израелският гранд е със същия баланс на 10-то място.

МОСВ одобри нова методика за опазване на пясъчните дюни по Черноморието
Директорът за казуса "Лозенец": Всички пациенти потвърдиха, че са били лекувани при нас