Септември претърпя тежка разгромна загуба от украинци в приятелска среща

септември софия започва зимна подготовка попълнения
Снимка: start-photo.bg
19:47, 02.02.2023

Отборът на Септември София допусна разгромна загуба с 0:5 от украинския Кривбас Кривий Риг в приятелска среща, която се игра в Турция. Украинците превъзхождаха през цялото време и постигнаха убедителната си победа благодарение на головете на Хомченовський (6 минута), Дебелко (39), Банада (58), Татарков (60) и Устименко (79).

Украинците не само отбелязаха бърз гол още в 6-ата минута, но и доминираха през всичките 90 минути, подканяни да не спират от новия си треньор Юрий Вернидуб. Удар на Хомченовски от средна дистанция изненада Шейтанов - 1:0. Но атаките към българската врата продължиха и след два пропуска, Роман Дебелко от дузпа вкара точно в близкия ъгъл - 2:0.

В началото на второто полувреме Кривбас направи няколко добри атаки, като Капич асистира за третия и четвъртия гол. В 58-ата минута Банада с глава на далечната греда и направи 3:0. Две минути по-късно Никита Татарков взе топката от двойно подаване, влезе на скорост и с второто си докосване се разписа. Но Рифат Капич не спираше да атакува и асистира и за петия гол, дело на Денис Устименко от далечна дистанция.

Голям пожар в складова база за автомобили край Бургас
Петър Витанов: Предоговарянето на Плана за възстановяване и устойчивост е правилно