Щафетата на България отпадна в сериите на 4х100 м при юношите на световното първенство в Лима

Победителите във всяка серия и четирите най-добри времена се класират за финала, който е на 1 септември рано сутринта българско време.

стадион писта лека атлетика лого
23:48, 30.08.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Българската щафета остана на седмо място в своята трета серия в дисциплината 4 по 100 метра при юношите на световното първенство по лека атлетика за юноши и девойки, което се провежда в Лима (Перу).

Радостин Миленов, Никола Караманолов, Християн Касабов и Христо Илиев завършиха с време 41.92 минути, което е и най-добър резултат за българска щафета през тази година в тази възрастова група.

Те обаче останаха на 0.183 секунди от победителя в серията – отборът на Тайланд, който единствен от серията се класира за финала. Тайландският тим спечели бягането с 39.56, като остави зад себе си Великобритания (39.75) и Германия (40.06). Отделно от това, Тайланд е и с най-силното време в трите полуфинала на щафетното бягане.