Сибиу с българите Йордан Минчев и Павлин Иванов стартира с успех в баскетболния шампионат на Румъния

Йордан Минчев се отличи с 11 точки и 9 борби, Павлин Иванов добави 4 точки, 4 асистенции и 2 борби

сибиу българите йордан минчев павлин иванов стартира успех баскетболния шампионат румъния
Снимка: facebook.com/BCCSUSibiu
07:47, 26.09.2023

Сибиу стартира сезона в румънския елит с победа с 91:78 над Валча в последен мач от първия кръг в северната ни съседка.

Двата тима се срещнаха преди седмица и за Купата на страната, когато Сибиу стигна до успеха.

Победата не дойде лесно за тима на българските национали, като до последната част нещата играта беше равностойна.

До тази заключителна четвърт разликата не минаваше 7-8 точки, а в доста моменти и гостите изравняваха. И в началото на четвъртия период разликата бе само три точки, преди страхотна серия на Сибиу от 15-0, която реши всичко.

Йордан Минчев се отличи с 11 точки и 9 борби за 24 минути на терена. Павлин Иванов добави 4 точки, 4 асистенции и две борби в актива за 29 минути.