При слаба активност премина изборния ден в община Калояново. Към 17.30 ч. бяха гласували малко над 33%.
До балотажа се стигна след като преди седмица кандидатите на ГЕРБ-СДС и НФСБ бяха с разлика от 900 гласа.
Сигнали за нарушения не постъпиха днес в общинската избирателна комисия, но членовете ѝ излязоха със становище по сигнал от първия тур.
Тогава кметицата на едно от селата в общината – Черноземен Тоня Христозова присъствала в секцията при броенето на гласовете. Според ОИК нарушението е отстранено още същата вечер и няма основание да бъде образувана административно-наказателна преписка срещу Христозова.
В община Калояново се стигна до частични избори, след като кметът Георги Георгиев беше осъден условно за шофиране след употреба на наркотици.
Репортер: Мариела Хубинова
След трагедията със загинала жена на Витоша - кой носи отговорност за случилото се?
След проверка на НАП и КЗП: Глоба за голям хранителен магазин в Пловдив заради завишени цени
Кметът на Бургас с ултиматум да се коригира цената на билета в градския транспорт
След проверка на НАП и КЗП: Глоба за голям хранителен магазин в Пловдив заради завишени цени