11:01, 21.09.2024
Чете се за: 02:07 мин.
йордан минчев крачка дабъл дабъл разгром спиру bnxt лигата
Снимка: GZaracas Sport

Йордан Минчев и Спиру Шарлероа намериха пътя към първи триумф през новия сезон в BNXT Лигата. Пред своя публика българинът и неговите съотборници изнесоха лекция на Фейенорд след 106:60 в мач от втория кръг.

Баскетболистите на Сам Ротсарт вече имат на сметката си победа и загуба в обединеното първенство на Нидерландия и Белгия. Следващият мач за белгийците в турнира ще бъде на 2 октомври, когато ще приемат Лимбург. Пред това за Минчев и компания ще имат друг тест, наречен квалификациите на ФИБА Къп, където на 24 и 27 септември ще си разменят по едно домакинство и едно гостуване със Спортинг, за да определят кой е продължи напред в редовня сезон.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Spirou Charleroi (@spiroubasket)

Домакините потеглиха безпроблемно още от самото начало и в края на първата част разликата в тяхна полза бе 17 точи. Белгийците не отстъпиха и във втория период, за да стигнат до 49:28 на голямата почивка. След паузата тимът от Шарлероа отново бе пълен господар на паркета и това бе всичко.

Минчев попадна в стартовата петица и се понрави със своите изяви за Спиру. Българският национал остана на крача от дабъл-дабъл и допринесе за разгрома. Крилото завърши с 9 точки, 11 борби, 1 асистенция и 1 чадър за 19 игрови минути. При стрелбата си той бе 3/4 от средна дистанция и 1/3 отвъд дъгата.

От неговите съотборници Коби Уилямс регистрира 18 точки и 7 борби. Густав Кундсен има 12 и 6 овладени под двата ринга топки.