За осма поредна година Южният плаж в Несебър получи престижното отличие "Син флаг". Този знак е най-широко признатият етикет за качество и безопасност на плажовете, като гарантира чиста вода, чиста пясъчна ивица, надеждни услуги, водно-спасителни дейности, сигурност и цялостно качество на туристическия продукт, обясни управителят на плажа Кирил Спасов. Той подчерта, че чуждите туристи отдават особено значение на синьото знаме, което показва, че районът е чист и безопасен за почивка.
Всички дейности по подготовката на плажната ивица са приключили. Ивицата е заравнена, поставени са кошчета за смет, осигурени са съблекални, плажните чадъри и шезлонги са на пясъка, поставени са спасителните кули, обозначителните знаци и информационните табели. Медицинският пункт е оборудван с необходимите медикаменти и апаратура. Свободната зона за безплатно плажуване е 50 процента.
Официалното откриване на летния сезон 2025 ще бъде на 1 юни. За безопасността на посетителите ще се грижат по двама спасители на всеки пост, като от юли броят им ще бъде увеличен за по-ефективна сигурност през най-натоварените летни месеци. Водноспасителната дейност ще продължи до 30 септември. Международното отличие "Син флаг" се присъжда въз основа на изпълнените критерии от концесионера, свързани с качеството на морската вода, екологична информация и екологично образование.
Над 40 сигнала за мазут по Южното Черноморие, появиха се нови петна край Синеморец
Правят проверка заради влошеното качество на водата за къпане в района на Офицерския плаж
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?