ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

В Амстердам отново врати отвори музеят на Ван Гог

bnt avatar logo от Андреа Драганова
A+ A-
Чете се за: 00:53 мин.
Още

В Амстердам след 7-месечна реконструкция отново отвори врати музеят на Винсент Ван Гог. Първата експозиция, която може да се види сега, е "Ван Гог в процес на работа".

амстердам отново врати отвори музеят ван гог
В Амстердам след 7-месечна реконструкция отново отвори врати музеят на Винсент Ван Гог. Първата експозиция, която може да се види сега, е "Ван Гог в процес на работа".

По време на реконструкцията част от колекцията на музея беше изложена в залите на Ермитажа в Амстердам. Там бяха представени 75 творби на Винсент Ван Гог, които за 7 месеца бяха разгледани от 665 000 посетители.

Сега прочутите "Слънчогледи", "Селяни ядат картофи", "Жълтата къща в Арл", "Житно поле с гарвани", както и много други шедьоври на художника са върнати отново в залите на музея, носещ неговото име. Последната картина, поставена на мястото сипреди откриването, беше "Автопортрет". Тя е нарисувана в периода 1887 и 1888 година.

Мариж Велекуп от музея Ван Гог: "Голямата промяна посетителите ще забележат в цветовете на стените. Обикновено стените са бели, ярки цветове се използват само за специфични теми. Сега обаче целият музей е изпъстрен с различни цветове - синьо, жълто и сиво."

Изложбата "Ван Гог в процес на работа" е посветена на 160-годишнината от рождението на великия холандец. Тя е плод на 8 години упорита изследователска дейност. С помощта на монтирани микроскопи и сензорни екрани посетителите ще могат и да разберат как е работил художникът.

В залите е създаден специален микроклимат, осигурени са оптимални условия за съхраняване на платната. По време на реконструкцията е била монтирана най-съвременната система за пожарна безопасност. За цялостния ремонт са похарчени 21 милиона евро.

В музея на Ван Гог е поместена най-голямата колекция с произведения на майстора - 200 картини, 500 рисунки и 700 писма.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?