От АБВ поискаха да се потърси съдебна отговорност за нарушения при сключване на споразумението с "Уестингхаус", а лидерът на РЗС обяви, че има свидетели, които можели да потвърдят за черна каса в България без цензура.
Лидерът на Атака определи представеният днес кабинет като ,,още по-лош вариант от предишното служебно правителство.'' Волен Сидеров прогнозира политическа нестабилност след изборите.
Волен Сидеров- лидер на Атака: Тежко и горко на България с това служебно правителство. Те се канят да си превишат пълномощията, да решават въпроси, свързани с бюджета, със заеми, прехвърляне на собствености, сключване на договори и всичко това е много тревожно.
От АБВ не са против "Уестингхаус", но заявиха, че българското правителство със своите действия било злепоставило компанията в международен и в европейски мащаб.
Румен Петков- АБВ: Имаме Закон за обществените поръчки и той не важи само когато има междудържавно споразумение. В случая такова споразумение няма. Нещо повече, много трудно е да се каже, че ,,Уестингхаус" е американска компания, говоря като структура на собствеността. Тоест имаме грубо погазване на Закона за обществените поръчки.
Според Румен Петков политическата отговорност ще се потърси на предстоящите избори.
Лидерът на РЗС заяви, че фалитът на КТБ е бил добре замислен процес. Затова още преди месец от партията внесли сигнал до главния прокурор срещу Цветан Василев и Николай Барков за парични трансфери от банкера към ББЦ. Според Яне Янев всичко започнало 18 месеца преди евроизборите със създаването на специален център.
Яне Янев, председател на РЗС: Който е имал за цел да постигне такова политическо влияние, че да оказва контрол върху партийната и политическата система.
В отговор Николай Бареков пише, че всички разходи за четиримесечното съществуване на партията му са били декларирани в Сметната палта. Според Бареков Янев целял да вкара в обяснителен режим тези, които вадели на показ истинската корупция.