ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

309 са жертвите на трафик през 2018 г.

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:53 мин.
У нас

309 деца и възрастни са станали жертви на трафик на хора през 2018 г. Данните са от обучение в Пловдив, което се провежда в рамките на проекта на SOS Детски селища "Светулка - освети мрака". Приемни родители, социални работници, психолози и специалисти, работещи с деца се учат как да предпазят децата от трафика на хора.

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      За 2018 г. пострадалите в България с цел сексуална експлоатация са 155 деца и възрастни. Броят им реално е повече, твърдят експертите.

      Димитрина Петрова - програмен директор на SOS Детски селища 1960: Може би съотношението между реалните случаи и тези случаи, които се регистрират, им попадат в официалната статистика е 1 към 10.

      Един от най-често разпространените методи при набирането на жертви на трафик е схемата „Lover boy". Специалистите го определят като добре организиран бизнес.

      Доника Ангелова, Сдружение „Рефлективно учене - България": Има един привлекателен младеж, който носи скъпи дрехи. Облича се добре. Правят общи планове. Той обещава да я заведе в чужбина, за да имат по-добър живот. И в последствие тя е хваната в неговата примка и той я кара да приспи първоначално с негов приятел... По този начин, приспивайки с негов приятел тя влиза в схемата. Накрая излизат в чужбина и той я продава някъде.

      Все повече момичета попадат под тази заплаха, алармират социалните работници.

      Дора Дончева - социален работник от областен екип по Приемна грижа: Понякога процесът е необратим. Имаме смърт на личността и физически живот. Жертвите мразят тялото си и отхвърлят партньор в живота.

      Броят на децата, станали жертва на трафик чрез интернет, също се увеличава.

      Димитрина Петрова - програмен директор на SOS Детски селища: Средно е изчислено, че на около 9-годишна възраст детето вече изпреварва родителите си по начинът, по който то може да борави с интернет.

      За да се предотвратят случаите на детска сексуална експлоатация, от „SOS Детски селища" са разработили онлайн приложение, адресирано до учениците.

      ТОП 24

      Най-четени

      Водещи новини

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?