БСП иска да получи собствеността върху Дом-паметника Бузлуджа и да се погрижи за неговото възстановяване, обяви Корнелия Нинова. Социалистите ще обявяват дарителска кампания.
Нинова припомни, че през 2011-та година правителството на Борисов предложи на социалистите да им прехвърли безвъзмездно собствеността. С 6 години закъснение левицата е готова да се възползва от тази възможност. В четвъртък от БСП ще се срещнат с регионалния министър Николай Нанков, за да уточнят процедурата по прехвърлянето на собствеността. Социалистите вече са разговаряли с архитекта на паметника и с някои от художниците, за да обсъдят вариантите за реставрацията му.
Корнелия Нинова, председател на БСП: Бузлуджа е историческо място за стотици хиляди социалисти през годините. Освен това е и архитектурна ценност и ние не можем повече да гледаме как се руши. Затова, ако ни бъде предоставена собствеността, първата ни стъпка ще бъде да обезопасим мястото, да покрием покрива и да спрем разрухата, която и в момента се случва.
„Варненско лято“: Над 400 артисти ще участват на международния фолклорен фестивал
Света Богородица - „Хавайска“: Патриарх Даниил посрещна тържествено чудотворната икона
Стоянка Балова, ЦИК: Няма притеснения за машинния вот на президентските избори, ремонтът на устройствата предстои
Продължава гасенето на пожара в Национален парк "Пирин" под връх Шаралия
От днес вярващите могат да се поклонят пред чудотворната икона Света Богородица - "Хавайска"