Алберт Попов ще се готви за слалома от Световната купа във Венген с националния отбор на Швейцария

алберт попов аделбоден
12:08, 11.01.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Най-добрият български алпиец Алберт Попов ще се готви в Северна Италия с швейцарския национален отбор по ски за слалома от Световната купа във Венген (Швейцария) в средата на месеца, съобщава АНСА.

Попов ще тренира на пистата "Вайсматен" на 12 и 13 януари в курорта Гресоне-Сен-Жан в планината Монте Роса.

"Винаги с удоволствие се завръщаме на "Вайсматен". Тук получаваме отлична възможност за тренировки преди следващия слалом от Световната купа във Венген, който е насрочен за 15 януари. Условията са оптимални, пистата е много добре подготвена", коментира треньорът от швейцарския алпийски тим при мъжете Матео Йорис.

В състава са победителят от слалома за Световната купа в Мадона ди Кампильо през декември Даниел Юл, олимпийският вицешампион в слалома от Пьночан 2018 Рамон Ценхойзерн, Лоик Меяр, който има 12 подиума в стартове за Световната купа, Лука Ерни, Марк Роша, Сандро Симоне, Тунгай Неф и др.

Николай Русев с историческо 11-о място на Световната купа по спортно катерене в Солт Лейк Сити
15:21, 05.05.2024
Йоана Илиева ще се изправи срещу представителка на Алжир в първия си двубой на турнира от сериите Гран при в Сеул
14:48, 05.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Българският ансамбъл по художествена гимнастика заслужи злато и бронз във финалите на уредите на Европейската купа в Баку
Чете се за: 02:30 мин.
Крис Йорданов спечели два златни медала от турнир по скокове във вода в Норвегия
13:15, 05.05.2024
Чете се за: 00:40 мин.
Наводненията в Бразилия отложиха двубои от Копа Либертадорес и Копа Судамерикана
12:41, 05.05.2024
Спортни новини 05.05.2024 г., 12:20 ч
12:20, 05.05.2024
Българските национали по минифутбол заминават в понеделник за второто си поредно участие в турнира Лига на нациите
12:14, 05.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Хей, Джуд!
Хей, Джуд!
11:59, 05.05.2024
Чете се за: 06:32 мин.
Бостън Брюинс спечели серията с Торонто Мейпъл Лийфс и се класира за полуфиналите на Изток в НХЛ
11:33, 05.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Златен медал за Стилияна Николова във финала на бухалки на Европейската купа в Баку
11:02, 05.05.2024
Чете се за: 00:35 мин.