Андриян Вълканов е шампион в категория до 97 кг на турнир по борба за юноши и девойки в Румъния

Ванеса Георгиева спечели среброто при 72-килограмовите, а Мартин Шишеков извоюва бронза до 82 кг. в неделния ден на турнира.

22:15, 02.06.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Злато, сребро и бронз спечелиха борците ни в неделния ден на турнира по борба за юноши и девойки в Румъния.

Андриян Вълканов триумфира в категория до 97 кг, след като в решителната схватка се наложи над украинеца Ярослав Лисняк с 6:0.

По-рано този сезон състезателят на "Черноморец-кл и св борба" Бургас стана втори на турнира "Дан Колов".

Ванеса Георгиева се окичи със сребро. Във финала бронзовата медалистка от Евро 2023 до 20 г. отстъпи пред украинката Ирина Заблодская с 2:11 в категория до 72 кг.

За бронза се пребори Мартин Шишеков при класиците в категория до 82 кг. Състезателят на "Локомотив"(Пд) изоставаше с 2:5, но успя да поведе и да тушира в последните секунди представителя на домакините Александру Сафта.

Така тимът ни приключи със злато, сребро и 7 бронзови отличия.

Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на Ролан Гарос
Два малки самолета се сблъскаха по време на авиошоу в Португалия (ВИДЕО)