Астън Вила разгроми Аякс в реванша, Олимпиакос сътвори истински подвиг срещу Макаби Тел Авив в Лигата на конференциите

астън вила разгроми аякс реванша олимпиакос сътвори истински подвиг макаби тел авив лигата конференциите
00:39, 15.03.2024

Астън Вила се класира за четвъртфиналите в Лигата на конференциите, елиминирайки от надпреварата с общ резултат 4:0 нидерландския Аякс.

След нулево равенство между двата тима преди седмица в Амстердам, тази вечер на своя "Вила Парк" момчетата на Унай Емери демонстрираха, че са по-добрият от двата отбора и стигнаха до убедителен успех, който ги изпрати в следващата фаза на състезанието.

Оли Уоткинс даде аванс на домакините в 25-ата минута, а Леон Бейли удвои за тях след точно час игра.

Впоследствие бирмингамци получиха и допълнително предимство след изгонването на Сиверт Мансверк, а останали с човек повече англичаните стигнаха до нови два гола дело на Йон Дуран и Муса Диаби.

Междувременно в Сърбия гръцкият гранд Олимпиакос осъществи паметен обрат срещу Макаби Тел Авив, заличавайки пасива си от 1:4 от първия двубой между двата състава преди седмица.

Даниел Поденс, Константинос Фортунис и Аюб Ел Кааби бяха точни преди почивката, изравнявайки общия резултат в сблъсъка при 4:4.

През второто полувреме Еран Захави вкара от дузпа, за да даде за кратко отново аванс на израелците, но скоро след това второто попадение на Ел Кааби в срещата възстанови паритета.

Така мачът влезе в продължения, където "червено-белите" взеха нещата в свои ръце и след голове на Стеван Йоветич и Юсеф Ел Араби фиксираха крайното 7:5 в своя полза в общия резултат, с което продължиха напред в Лигата на конференциите.