Автогол прати Уелс на Световно първенство за първи път от над половин век насам

21:30, 05.06.2022
Чете се за: 01:27 мин.
Уелс

Отборът на Уелс стана последния тим от зона "Европа", който се класира за Световното първенство в Катар, след като в заключителния плейоф надигра у дома в Карфид с минималното 1:0 състава на Украйна.

Единственото попадение в срещата дойде в 34-та минута, когато звездата на "драконите" Гарет Бейл стреля от пряк свободен удар, а в опита си да изчисти Андрий Ярмоленко прати топката в собствената си мрежа.

Гостите от Украйна логично потърсиха изравнителното попадение, но уелската отбрана начело с вратаря Уейн Хенеси удържа на натиска и в крайна сметка си заслужи мястото на Мондиала в Катар.

За Уелс това ще бъде едва второ участие на световни футболни финали, като дебютът им идва през 1958 година в Швеция. Тогава "драконите" преодоляват груповата фаза, но походът им е спрян на четвъртфиналите от бъдещия шампион Бразилия.

Сега 64 години по-късно Гарет Бейл и компания също ще се борят за преодоляване на първата фаза на Мондиала, където те ще бъдат в една група с отборите на Англия, Иран и САЩ.

Атанас Атанасов от Пловдив е 18-кратният шампион в "Последният печели"
"Денят започва" на 6 юни: След нападението в Самоков – как работят лекарите и как ще продължи разследването?