Аякс и Астън Вила оставиха развръзката за реванша в осминафиналите на Лигата на конференциите

22:32, 07.03.2024
аякс астън вила оставиха развръзката реванша осминафиналите лигата конференциите

Аякс и Астън Вила не си отбелязаха гол и завършиха наравно 0:0 в първия епизод от техния сблъсък на осминафиналите в турнира Лига на конференциите.

На "Йохан Кройф Арена" в Амстердам двата тима определено не оправдаха очакванията за интригуващ двубой, като домакините бяха тези, които създадоха по една по-сериозна опасност в хода на двете полувремена.

През първото Брайън Броби получи добро извеждащо подаване от Йорел Хато, но голмайсторът на нидерландския тим стреля неточно от изгодна позиция.

След почивката пък Кенет Тейлър се оказа непокрит в наказателното поле на бирмингамци, но видя как неговият удар бива отразен от вратаря Емилиано Мартинес.

Интересната подробност е, че в края на мача и двата тима останаха с по 10 души, на игрището, тъй като последователно за втори жълти картони бяха отстранени Езри Нгойо за гостите и Тристан Гойер за амстердамци.

Реваншът между Астън Вила и Аякс в Англия ще бъде следващият четвъртък (14 март) от 22:00 часа българско време.