Байерн Мюнхен стартира ударно в Евролигата с успех срещу Реал Мадрид

17 секунди преди края Байерн водеше с три точки, а Реал Мадрид имаше топката и шанса да прати мача в продължения, но не успя.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:27, 04.10.2024
Чете се за: 02:22 мин.
байерн мюнхен стартира ударно евролигата успех реал мадрид
Снимка:

Байерн Мюнхен започна отлично кампанията си в Евролигата по баскетбол. Домакините успяха да се поздравят с успех над финалиста от миналия сезон Реал Мадрид с 97:89 (26:29, 26:22, 12:22, 33:16) в новата зала на германския клуб „САП Гардън“.

След балансирана първа част, Реал Мадрид поведе с 29:26, но Байерн успя да завърши втората с една точка аванс (52:51). След това испанският тим беше на ход.

Мадрид имаше грандиозно начало на третата четвърт отбелязвайки 22 точки срещу 12 за домакините, за да поведе с 73:64. В този момент всички вярваха, че мачът е приключил.

Байерн не спря дотук, влизайки в серия, в която реализира 11 срещу само 2 за мадридчани.

Реал не се предаде и благодарение на Кампацо намали преднината до една точка разлика (90:89). Аржентинецът бе изгонен след това.

Лучич с два наказателни удара направи резултата 92:89, а гостите не можаха да отбележат след това.

Шабаз Нейпиър имаше забележително представяне с най-много отбелязани точки в мача - 25. Йоханес Фойгтман се отличи с дабъл-дабъл - 19 точки плюс 10 борби, а Карсен Едуардс завърши с 14.

Факундо Кампацо приключи с 19 точки за Реал Мадрид плюс девет асистенции, Джанан Муса записа 18 точки, а Еди Таварес пропусна дабъл-дабъл с 12 точки и девет борби.

„Беше като игра с влакче в увеселителен парк. И двата отбора имаха своите моменти. Разликата беше в това, че ние имахме трудно начало на третата четвърт, но играчите ни от скамейката се включиха отлично и свършиха изключителна работа. Имахме надежди до края, и пак казвам моите момчета си свършиха работата по страхотен начин“, коментира старши треньорът на Байерн Мюнхен Гордън Хърбърт.

На 10 октомври (четвъртък) Байерн гостува на Панатинайкос, а Реал М е домакин на Партизан.

Квадво Дуа: Не си тръгваме с празни ръце
Близки на загинал в катастрофа моторист излязоха на протест пред Съдебната палата в Пловдив