Българските биатлонистки останаха извън топ 60 в първия старт за сезона в Световната купа

16:08, 30.11.2022
милена тодорова
Снимка: БОК, Йордан Петков

Българските биатлонистки Лора Христова, Милена Тодорова и Валентина Димитрова се наредиха извън първите 60 в откриващата за сезона надпревара в Световната купа по биатлон при дамите - индивидуалния старт на 15 км в Контиолахти, Финландия.

Най-добре от родните състезателки се представи Лора Христова, която се нареди 64-та, след като като допусна две грешки в стрелбите си.

Милена Тодорова пък, която се представяше най-силно от българките през последните сезони се провали в стрелбата си и след цели осем пропуска се нареди едва 76-та в крайното класиране.

Едно място зад нея пък финишира и последната ни представителка Валентина Димитрова, която свали 17 от 20-те мишени при посещенията си на огневия рубеж.

Победителка в състезанието стана шведката Хана Йоберг, която е и бивша олимпийска шампионка в дисциплината от Игрите в Пьончанг през 2018 година.

До нея на почетната стълбичка място намериха още норвежката Ингрид Ландмарк Тандреволд и италианката Лиза Витоци.