Барселона победи Монако за втори пореден успех в баскетболната Евролига

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:50, 17.10.2024
барселона победи монако втори пореден успех баскетболната евролига

Барселона записа втора поредна победа в Евролигата. "Каталунците" надиграха у дома тима на Монако с 86:71 (26:18, 21:21, 24:15, 15:17) и след третия кръг заемат второ място в класирането с баланс 2-1.

Монако допусна първа загуба в най-престижния клубен баскетболен турнир в Европа и е на пета позиция.

До почивката мачът бе по-равностоен, като 72 секунди преди края на първото полувреме Монако изоставаше само с две точки - 41:39. Барселона обаче завърши първите 20 минути игра със серия от 6-0, за да затвори полувремето при резултат 47:39, благодарение и на Кевин Пънтър, който отбеляза 13 точки за 12 минути игра.

Доминацията на домакините се затвърди в третата четвърт, която приключи при 71:54, а след това много малко неща можеха да се променят.

Благодарение на тройка на Дарио Бризуела, Барселона поведе с 20 (74-54) и мачът приключи.

Най-резултатен за испанския тим бе именно Пънтър с 21 точки. Джабари Паркър отбеляза 16, Николас Лапровитола добави 13 за успеха.

Ели Окобо се отличи с 13 точки и 7 асистенции за Монако. Алфа Диало реализира 12, а Майк Джеймс записа 11.

„Добра и комфортна победа", каза Пънтър след мача, добавяйки, че „все още се адаптира".

„Знам, че можем да бъдем по-добри, така че трябва да се справим с непостоянството“, призна треньорът на Монако Саша Обрадович.

В следващия кръг на 18 октомври Барселона ще гостува на лидера в класирането Цървена звезда (Сърбия), а Монако ще приеме Виртус Болоня (Италия).

Защо едно и също масло излиза "солено" у нас, а е по-евтино в Германия и Франция?