Барселона разгроми Байерн Мюнхен, Рафиня обра овациите с хеттрик

Загубата е втора поредна за германците, които в предишния кръг отстъпиха с 0:1 при визитата си в Англия на Астън Вила. Барселона пък записа втори пореден успех в надпреварата.

Станко Димов
от Станко Димов
23:44, 23.10.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Рафиня

Отборът на Барселона записа изразителна победа с 4:1 като домакин на Байерн Мюнхен в мач от третия кръг на Шампионската лига. В герой за каталунците тази нощ се превърна капитанът Рафиня, който се отчете с хеттрик. Едно попадение добави и Робърт Левандовски, който се разписа във вратата на бившия си отбор. За Байерн точен беше Хари Кейн.

Срещата започна по мечтан за домакините начин, които откриха резултата още преди да минала и една минута игра. Рафиня беше изведен от дълбочина сам срещу Мануел Ноер, успя да го преодолее и с точен удар по земя откри резултата.

Байерн отговори подобаващо и в следващите минути наложи натиск, който даде резултат. В 10-ата минута Хари Кейн се разписа с глава, но попадението беше отменено заради засада. В 18-ата минута английският национал отново вкара топката във вратата на домакините, като този път голът беше редовен – 1:1.

В самия край на първата част Барса нанесе своя удар. В 36-ата минута Лопес изведе Левандовски на отлична позиция и нападателят не сгреши – 2:1. При попадението обаче останаха сериозни съмнения за нарушение на Лопес срещу Ким. Такова обаче не беше отсъдено. В последните секунди на първата част Рафиня вкара втория си гол, разписвайки се с десния край от границата на полето.

Бразилският национал оформи своя хеттрик в 56-ата минута, когато беше изведен по страхотен начин от Ламин Ямал – 4:1. До края на срещата нови голове не паднаха, като с няколко пропуска се отличи Левандовски.