Божидар Андреев със сребро в изхвърлянето, но без медал в двубоя на световното по вдигане на тежести

Със сбор от 338 килограма Андреев завърши на четвърто място в крайното класиране

Божидар Андреев спечели сребро в изхвърлянето, но остана извън подиума в двубоя в категория до 73 килограма на Световното първенство по вдигане на тежести в Богота  (Колумбия).
09:05, 10.12.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Божидар Андреев спечели сребро в изхвърлянето, но остана извън подиума в двубоя в категория до 73 килограма на Световното първенство по вдигане на тежести в Богота (Колумбия).

Българинът започна добре и завърши на второ място със 154 килограма. В изтласкването той се справи със 184 килограма и със сбор от 338 килограма завърши на четвърто място в крайното класиране. Българинът имаше шанс да вземе бронза в двубоя, но не успя да тласне 190 килограма в последния си опит в състезанието.

Рахмат Абдулах от Индонезия защити титлата си от Ташкент 2021 с 352 килограма, след като постави нов световен рекорд в изтласкването с 200 килограма, с 2 повече от досегашното върхово постижение на китаеца Шъ Чжъйон от 10 декември 2019 година.

Световният шампион за младежи Ризки Джуниансях също от Индонезия заслужи среброто при мъжете с 347 килограма. 19-годишният Джуниансях водеше след изхвърлянето със 155 килограма, но със 192 килограма в изтласкването остана втори в двубоя.

Алексей Чуркин от Казахстан взе бронза със сбор от 343 килограма (153 и 190 кг).

Каори Сакамото поведе след кратката програма при жените на финала на турнира Гран При по фигурно пързаляне в Торино
Михаил Миков: Големият проблем на левицата е, че е загубила своята автентичност и истинност