Будьо/Глидт разби Жалгирис в първата среща и се доблжи до плейофите на Шампионската лига

10:32, 04.08.2022

Норвежкият шампион Будьо/Глимт разгроми с 5:0 у дома литовския първенец Жалгирис в първия двубой между двата тима от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

По този начин момчетата на Шетил Кнудсен почти сиугрно вече могат да гледат спокойно към плейофа за влизане в групите на най-престижния европейски клубен турнир.

Будьо/Глимт откри резултата в 33-та минута чрез Хюго Ветлесен от дузпа, а три минути по-късно Амал Пелегрино удвои. След почивката норвежците продължиха да доминират и закономерно стигнаха до още два гола отново в рамките на три минути между 58-та и 61-та чрез Ларс-Йорген Салвесен и Мариус Хойбрайтен.

В добавеното време на срещата пък Рунар Еспейорд оформи крайното 5:0.

Така, ако не реванша в Каунас не се случи някакъв феноменален обрат, то Будьо/Глимт ще играе срещу победителя от двойката Динамо Загреб - Лудогорец за място в групите на Шампионскта лига.

Литовския Жалгирис пък ще срещне загубилия от тази двойка в директен спор за място в груповата фаза на Лига Европа.