ЦСКА победи Славия и оглави класирането на волейболното първенство

цска победи славия оглави класирането волейболното първенство
Снимка: НВЛ, Start-photo.bg
20:52, 16.12.2022
Чете се за: 02:40 мин.

Отборът на ЦСКА победи Славия с 3:0 гейма (25:14, 25:17, 25:19) в мач, игран в зала "Васил Симов". Със спечелените три точки от чистата победа отборът на треньора Александър Попов поне временно излезе на първо място във временното класиране с 25 точки.

"Червените" натрупаха аванс в първия гейм още при 7:4 и след това не спираха да го увеличават, като поведоха с 22:11, а след това затвориха частта при 25:14.

Във втория гейм нещата се повториха, като ЦСКА дръпна при 7:4, а след това и 11:6. Славия се завърна в мача, като намали изоставането си само на точка - 13:14, но при 18:17 ЦСКА направи серия от 7 поредни точки и дръпна в резултата с 2:0.

Третият гейм също бе силен за домакините, които водеха с 10:3. При 19:10 Славия направи 4 поредни точки, но ЦСКА запази инерцията си и затвори мача при 25:19.

С най-много точки за "червените" завърши Димитър Димитров - 21, от които направи цели 6 аса. С 13 точки за успеха помогна Александър Симеонов.

За Славия най-резултатен с 19 точки бе Васил Николов.

В другия мач Берое се наложи над Левски с 3:1 (23:25, 25:15, 25:20, 25:17). По този начин домакините нанесоха трета загуба на "сините" от началото на двубоя и се приближиха до Топ 5 в класирането.

Първият гейм бе за Левски, който стоеше по-стабилно и спечели с 25:23. Във втория Берое доминираше тотално и позволи на тима от София да запише едва 15 точки. Левски направи 20 точки в третия гейм и стигна само до 17 точки.

На всички на паркета в Стара Загора бе лидерът на Берое Спас Байрев, който завърши с 32 точки. Той направи 25 пункта от атака, 6 аса, както и 1 точка на блок. Руси Желев реализира 13 точки за Берое.

Най-резултатен за Левски бе Венислав Антов с 20 точки, а Алехандро Торо направи 17.

Проучване: 40% от българите ще заделят от 200 до 400 лв. за коледни покупки
Сезонът на мръсния въздух: Не бяха отчетени повишени нива на замърсяване в София