Девойките на България по футбол с успех срещу Грузия

девойките българия футбол успех грузия
18:36, 22.03.2022

Националният тим на България по футбол за девойки до 17 г. се наложи с 1:0 над връстничките си от Грузия във втория и последен двубой от Група 4 на Лига B на квалификациите за Евро 2022.

По този начин тимът, воден от селекционера Троян Радулов остана на втора позиция в групата, спечелена от Естония, който успя да победи и в двата си мача и да заслужи право да играе в Лига А на следващото издание на европейското първенство в тази възраст.

Днес на стадион „Хаджи Димитър“ в Сливен нашите момичета имаха превъзходство почти през целия двубой, като победното попадение отбеляза централният ни нападател Виктория Цветкова в 58-мата минута.

Първият двубой на България в групата преди няколко дни завърши с драматична загуба от естонския тим с 3:4, което в крайна сметка попречи на „лъвиците“ да заемат първото място.

Съставът на България: 1. Кристиана Кабова, 8. Анастасия Трифонова, 3. Бианка Демирова, 11. Рона Михайлова, 6. Теодора Методиева, 21. Ева Атанасова, 5. Виктория Генова (56 – 16. Силвия Найденова), 7. Антония Ангелова, 9. Полина Демирова, 10. Виктория Цветкова (88 – 18. Ивета Андрейчева), 13. Преслава Иванова (71 – 22. Пламена Пенчева).

Селекционер: Троян Радулов

Голмайстор: 0:1 Цветкова 58'

Интер победи Торино и даде старт на шампионския парад
15:24, 28.04.2024
Давид Иванов се класира шести в многобоя на Европейското първенство по спортна гимнастика
15:03, 28.04.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Стефани Стоева спечели две титли на Държавното първенство по бадминтон
14:56, 28.04.2024
Юношеският национален отбор на България U 16 спечели Турнира за развитие на УЕФА
Чете се за: 00:35 мин.
Биляна Дудова пред БНТ: Моята цел и мечта е да спечеля олимпийски златен медал (ВИДЕО)
13:30, 28.04.2024
Чете се за: 02:45 мин.
Иво Иванов пред БНТ: Нека си позволим да се гордеем с Александър Везенков, Сакраменто вярва безрезервно в него (ВИДЕО)
13:19, 28.04.2024
Чете се за: 05:05 мин.
Дончо Донев, Николай Желязков, Владимир Гърков и Биляна Дудова в "Арена спорт" (ВИДЕО)
13:15, 28.04.2024
Николай Желязков пред БНТ: Поставихме си високи цели, класирането ни за финал беше очаквано (ВИДЕО)
12:59, 28.04.2024
Чете се за: 03:02 мин.