Ференцварош отново се оказа твърде силен за Милен Гамаков и Жалгирис

11:55, 28.07.2021
ференцварош отново оказа твърде силен милен гамаков жалгирис

Литовският първенец Жалгирис, за който се състезава и българинът Милен Гамаков, бе елиминиран от унгарския Ференцварош във втория предварителен кръг на Шампионската лига.

След като преди седмица в Будапеща Ференцварош взе аванс от 2:0, снощи във Вилнюс унгарците спечелиха с 1:3 и с общ резултат 5:1 продължават напред в най-престижния европейски клубен турнир.

Бившият играч на Славия Милен Гамаков не взе участие в срещата, след като остана неизползвана резерва.

Два гола на Райън Мае осигуриха солиден аванс на гостите до 72-ата минута, преди в третата минута на добавеното време литовците все пак да стигнат до почетен гол чрез Еладжи Диав. Още в следващата атака обаче опитният Роберт Мак оформи крайното 1:3.

Така Ференцварош продължава похода си към второ поредно участие в групите на Шампионската лига, докато Жалгирис ще се надява да повече успех Лигата на конференциите.

Впрочем, там литовският шампион ще очаква загубилият в сблъсъка между българския първенец Лудогорец и словенският Мура.

За унгарския тим пък предстоят битки срещу чешкия Славия Прага.

Спор в Народното събрание за състава на бъдещия кабинет
Волейболистите на Мартин Стоев с втора категорична победа над Иран преди заминаването си за САЩ