Индонезия удължава ограниченията за борба с коронавирус в цялата страна, за да се пребори с най-смъртоносната си вълна от COVID-19 досега, тъй като броят на жертвите нараства. Правителството предупреждава, че най-лошото може да предстои, информира АФП.
Новите ограничения ще се прилагат за десетки градове и ще се простират от остров Суматра на запад до най-източния, Папуа, тъй като силно инфекциозният вариант Делта се разпростира през архипелага в Югоизточна Азия, след като нападна гъсто населения Ява.
"Случаите се увеличават също и в други региони и трябва да обърнем внимание на наличието на болници там", каза министър Еърланга Хартарто, добавяйки: "Правителството реши да удължи ограниченията до 20 юли".
Срещата Тръмп-Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Румен Радев в Гданск: Прекратяване на войната в Украйна ще открие пътя за дългосрочно ѝ възстановяване
България търси по-тясно индустриално партньорство с Полша и насърчава нови инвестиции
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)