Изабелла Шиникова постигна трета победа в Съндерланд

французойка оказа непреодолимо препятствие шиникова ролан гарос
Снимка: БФ Тенис
08:40, 26.01.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Националката по тенис на България Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на основната схема на турнира на твърда настилка в Съндерланд (Великобритания) с награден фонд от 60 хиляди долара.

Българката победи 6:1, 7:5 представителката на домакините Даниел Дейли. Срещата продължи 86 минути. Шиникова спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1 в първия сет. Във втората част Изабелла навакса пасив от 1:4, а след 3:5 спечели четири поредни гейма.

Преди този мач Шиникова постигна и две победи в квалификациите. Във втория кръг българката ще играе срещу №8 в схемата и №206 в световната ранглиста Соня Картал от Великобритания.

216 генератора до момента са изпратени от България за Украйна
Николай Найденов: Мярката за обществения транспорт категорично влиза в сила от 1 февруари