Кристиано Роналдо отново се разписа на два пъти при втори разгромен успех на Португалия в квалификациите

08:41, 27.03.2023
Чете се за: 02:10 мин.
кристиано роналдо отново разписа два втори разгромен успех португалия квалификациите

Националният отбор на Португалия записа втори разгромен успех в квалификациите за Евро 2024, след като вчера вечерта спечели визитата си в Люксембург с 6:0.

Капитанът на "мореплавателите" Кристиано Роналдо отново беше на висота, вкарвайки два гола във вратата на своя любим съперник сред националните отбори, с което той увеличи сметката си срещу тима от Великото херцогство на общо 11 попадения.

Именно Роналдо даде тон за головото шоу още в 9-а минута, възползвайки се от асистенция на Нуно Мендеш, а след четвърт час игра Жоао Феликс удвои с глава аванса на португалците след центриране на Бернардо Силва.

Само три минути по-късно на свой ред самият Силва беше точен за 3:0, а до почивката Кристиано Роналдо реализира и втория си гол в срещата, за да направи резултата 4:0.

През втората част гостите на спряха да бележат, като в 77-ата минута Отавио покачи на 5:0 преди Рафаел Леао да оформи крайния резултат след индивидуален пробив малко преди края на редовното време.

Футболистите на Роберто Мартинес дори можеха да стигнат и до още по-изразителен успех, но след почивката Рафа Леао пропусна дузпа, а удар на Рубен Невеш от пряк свободен срещна напречната греда.

В класирането Португалия закономерно остава на върха с 6 точки, докато Люксембург заема предпоследното 5-о място с 1 пункт.

Йордан Божилов: Вече е ясно, че български боеприпаси ще стигнат до Украйна