Марко Одермат записа втора победа от началото на сезона в Световната купа по ски алпийски дисциплини

Марко Одермат
Снимка: ЕПА/БГНЕС
12:34, 28.11.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Олимпийският шампион от Пекин Марко Одермат постигна втора победа от началото на сезона в Световната купа по ски алпийски дисциплини.

Носителят на Големия кристален глобус триумфира в супергигантския слалом за мъже в канадския курорт Лейк Луис. Швейцарецът постигна време от 1:32.53 минута, изпреварвайки норвежеца Александър Омод Килде, който в неделя ликува в спускането. Одермат записа класиране в подиума за осми пореден път в стартовете от Световната купа и общо пети успех в супергигантски слалом.

Притежателят на Малкия кристален глобус в дисциплината Александър Омод Килде завърши втори на 0,37 секунди от победителя, а трети са нареди австриецът Матиас Майер, двукратен олимпийски шампион в супергигантския слалом. Майер остана на 0,78 секунди от Одермат.

Състезанието бе прекъснато за около 20 минути след падане на швейцарския скиор Мауро Кавицел при завръщането му този уикенд след две години извън пистата заради контузия. След като получи лекарска помощ 34-годишният швейцарец успя да се изправи на крака, преди да бъде изваден от пистата с шейна и транспортиран до болницата с хеликоптер.

Десислава Атанасова: ГЕРБ е готов на диалог с всички за правителство без значение от мандата
Прокуратурата образува проверка на машинния вот заради твърденията за манипулация