Милена Тодорова се класира на 21-о място в масовия гала старт на световното първенство по летен биатлон

България приключва първенството с три златни и един сребърен медал при девойките.

Милена Тодорова
Снимка:
17:12, 25.08.2024

Милена Тодорова се класира на 21-о място в масовия гала старт на 10 километра при жените на световното първенство по летен биатлон в Отепя (Естония).

26-годишната Тодорова допусна десет грешки в четирите стрелби и остана на 4:07.1 минути след шампионката Байба Бендика (Латвия), която измина трасето за 29:45.1 минути с четири пропуска на рубежа.

Националката, която се завърна на пистата след едногодишна пауза поради майчинство, завърши на осмо място в суперспринта и на 13-о в спринта.

В масовия гала старт при мъжете, които премина без българско участие, победител стана Рене Захна (Естония) с три грешки и време 32:28.6 минути.

България приключва първенството с три златни и един сребърен медал при девойките. Валентина Димитрова стана шампионка в преследването и в спринта, а Лора Христова взе титлата в суперспринта и стана втора в преследването.

Летният шампионат на планетата беше последното голямо състезание преди старта на новия сезон, който започва на 30 ноември с кръга за Световната купа в Контиолахти (Финландия).

Любомир Ганев: Огромен успех и признание за България