Младежкият национален отбор на България загуби с 0:1 гостуването си на Унгария

09:34, 24.09.2022
Чете се за: 02:17 мин.
национален отбор футбол, младежи
Снимка: БФС

Младежкият национален отбор на България загуби с 0:1 гостуването си на Унгария в приятелска среща, играна в град Сомбатхей. Единственото попадение в двубоя, който се състоя на стадион “Халадаш” пред погледа на около 1600 зрители, вкара Доминик Кочиш още в първата минута на мача.

Селекционерът на България Александър Димитров даде възможност за изява на много нови лица, повикани за двете септемврийски проверки. Капитанската лента бе на ръката на един от най-опитните в състава – вратаря Дамян Христов, а атаката се водеше от нападателя на Валядолид Борислав Станков.

Домакините от Унгария съумяха да открият резултата още в 34-ата секунда, когато Хорват изведе Кочиш на стрелкова позиция и последният преодоля Христов за 1:0.

Съставът на Александър Димитров се опита веднага да отвърне на удара, но така и не успя да намери път към вратата, пазена от Хеги. В 63-ата минута пък Немет нацели десния страничен стълб на българската врата с диагонален изстрел. Десетина минути преди края резервата Марк-Емилио Папазов имаше чудесен шанс да възстанови равенството, след като бе намерен добре с центриране отдясно в наказателното поле на Унгария, но ударът му с глава бе неточен.

До края на срещата нов гол така и не падна. Следващата среща на България U21 e във вторник, 27 септември, от 18.00 ч. срещу Сърбия. Двубоят ще се играе на централния терен на Национална футболна база “Бояна”.

Започна годишният планов ремонт на Шести блок на АЕЦ "Козлодуй"
Антон Кутев: България ще каже "да" на следващ пакет санкции на ЕС срещу Русия