Рандолф Рос, част от олимпийския златен отбор на САЩ на 4x400 метра, беше наказан за три години за фалшив имейл до допинг шефове. След като пропусна три допинг теста за една година, 21-годишният атлет каза, че автоматичен имейл от системата за местонахождение показва, че е дал нови подробности.
По-късно обаче Рос призна пред Съюза за чиста атлетика, че е фалшифицирал имейла. Той е наказан до юни 2025 г., а резултатите му от юни нататък са невалидни.
Медалът на двукратния американски колежански шампион от Олимпиадата в Токио през 2021 г. и тези на неговите съотборници не са засегнати, тъй като попадат извън периода на неуспехите на местонахождението му.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok
Опасения за стотици хиляди жертви при мощните земетресения във Венецуела
Тежко остава състоянието на жената, пострадала при катастрофата на АМ "Тракия"
Невиждани горещини в Западна Европа: Влакове спират, а училища отменят занятия (СНИМКИ)