Десетки хиляди излязоха на антиправителствени протести в сръбската столица Белград и в Нови Сад, където 16 души загинаха от срутване на козирка на жп гарата.
Демонстрацията беше организирана от ученици и имаше възпоменателен характер. Носеха се банери с надпис "Средношколците помнят". В Нови Сад вечерта премина по-бурно - група от 280 души, които не обявиха предварително маршрута си, се опита да влезе в сграда на местния университет. Арестувани са трима души, а един полицай е ранен. Събралите се хвърляха пиротехника и димни бомби по органите на реда.
Лов за метеорити в Сахара: Номадски племена търгуват с късчета космически скали
Иван Шишков за пътната инфраструктура: На картата на България липсват много пътни трасета