Олег Невзоров е в страната от миналата седмица, веднага е бил разпитан
Олег Невзоров се намира във Варна, където с него се извършват процесуално-следствени действия по постановление на прокуратурата. Това съобщи директорът на Областната дирекция на МВР - Варна Цветан Пировски по време на брифинг след разпита му. По думите му до края на деня се очаква да приключат основните действия по разследването.
Директорът на МВР - Варна обясни, че институциите са получили информация за предстоящото завръщане на Невзоров още в началото на миналата седмица.
„Невзоров е при нас. В момента се извършват процесуално-следствени действия с него по постановление на прокуратурата. Всъщност първите индикации, че той ще се завърне в страната, са от предния понеделник. Във вторник беше отведен за разпит и бяха проведени първите процесуални действия, в сряда също, а днес продължаваме. Вероятно до края на деня ще приключим с основните процесуално-следствени дейности.“
Цветан Пировски уточни, че Невзоров не е задържан и оказва съдействие на разследващите, като се явява на всички отправени му призовки. На въпрос дали след влизането си в страната сам е потърсил органите на реда, директорът на МВР - Варна обясни, че полицията е разполагала предварително с информация за намерението му да се яви и съдейства на разследването. По думите му служителите на МВР са знаели и къде се е намирал Невзоров преди завръщането му в България.
От думите на Пировски стана ясно още, че по случая се разпитват и други лица, не само Невзоров.
"Разпитват се и други хора, негови съдружници, извършват се процесуално-следствени действия, няма усложнения. Той се явява сам и съдейства на разследването.“
Директорът на МВР - Варна уточни, че Невзоров е пристигнал в страната на 16 юни и веднага е бил разпитан.
Малко по-късно Олег Невзоров беше разпитан в полицията във Варна и говори пред медиите. Той не е задържан и съдейства на разследващите органи, като се явява доброволно на всички разпити. Той се е явил доброволно на разпитите.
От полицията съобщиха, че Невзоров е пристигнал във Варна на 16 юни и още същия ден е бил разпитан.
По информация на полицията и според твърденията на самия Невзоров, строителната документация, свързана с обекта в местността Баба Алино, вече е предоставена на компетентните институции.
От полицията посочиха, че към момента спрямо Олег Невзоров не е взета мярка за процесуална принуда и той остава на разположение на разследващите органи.
От думите му стана ясно, че продължава да твърди, че не е извършил нарушение и че строителството в местността Баба Алино е осъществено законно.
„Не се чувствам виновен. Надявам се на справедливост от страна на органите на реда.“
Невзоров заяви още, че за строежа съществуват всички необходими документи, които вече са предоставени на разследващите органи.
Той отрече твърденията, че е плащал за издаването на строителни книжа или други документи, свързани със строителството.
Бизнесменът подчерта, че развива дейността си във Варна, защото е свързан с града.
Невзоров изрази увереност, че няма да бъде задържан, тъй като вярва в работата на българската правораздавателна система.
Той посочи още, че има две висши образования, не се притеснява за себе си и категорично отрече да се ползва с политическа протекция.
Вижте повече в прякото включване на Силвия Русинова
По-рано днес "По света и у нас" научи, че Олег Невзоров е установен от служителите на МВР веднага при влизането си в страната на 16 юни 2026 година, като за това веднага е уведомена Варненска окръжна прокуратура. Той е разпитан от органите на реда и осигурен за разпит на органите на прокуратурата. До предаването му на прокуратурата е бил под постоянно наблюдение на МВР.
Онователят на корпорация КУБ и екипът на компанията разговаря днес и с множество собственици на имоти в комплекса. Това съобщиха от "Форест клуб" на страницата си във Фейсбук.
