Шофьорът на ТИР-а, който вчера причини катастрофата в горнооряховското село Драганово, е освободен от ареста.
Той беше задържан за разпит с мярка до 24 часа, а късно снощи е бил пуснат заради влошено здравословно състояние. Срещу него все още няма повдигнато обвинение.
Разследването на причините за инцидента, при който загина мъж на 44-години, а друг пострада сериозно, продължава.
Една от версиите за трагедията е, че шофьорът е заспал зад волана на камиона, изпуснал е управлението и се е забил в паркираната кола, в която били двамата мъже, а след това и в оградата на къща.
Автор: Мирела Дончева
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите