Панатинайкос нанесе първа домакинска загуба на Реал в Евролигата този сезон

Панатинайкос прекъсна негативната си серия в испанската столица и се поздрави с втори пореден успех в турнира

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
09:25, 01.03.2024
Чете се за: 02:22 мин.
панатинайкос нанесе първа домакинска загуба реал евролигата сезон

Панатинайкос победи шампиона Реал Мадрид с 97:86 като гост в мач от 27-ия кръг на баскетболната Евролига. Гостите нанесоха първа домакинска загуба на лидера в класирането. Освен това Реал записа второ поредно поражение, като има има в актива си 22 победи и общо пет загуби.

От своя страна Панатинайкос прекъсна негативната си серия в испанската столица, продължила 11 години и изживя втори пореден успех в турнира. ПАО е на трета позиция в класирането със 17 победи и 10 загуби този сезон.

Реал започна мача добре и поведе с 22:13 през първия период, преди Панатинайкос да се върне бързо и да поведе с 24:25. Поредица от 18:4 във втората четвърт позволи на гостите да поведат с 45:36 на почивката, а след третата част резултатът бе 67:61.

Матиас Лесор бе най-резултатен за Панатинайкос с 26 точки, 7 борби и 4 асистенции, а Кендрик Нън добави 17 точки и 7 асистенции. Завърналият се в игра Костас Слукас записа 16 точки и 6 асистенции.

„За нас това е много важна победа, бонус победа“, каза треньорът на Панатинайкос Ергин Атаман.

„С изключение на първата четвърт, играхме страхотен баскетбол. Приносът на Костас Слукас беше много важен след завръщането му от контузия. Той е много важен за нас със своите стрелби и асистенции. Други също играха страхотна защита", коментира още Атаман.

Гершон Ябуселе завърши с 18 точки и пет борби за Реал, докато Дзанан Муса записа 16 точки, 12 от които в четвъртия период за тима от Мадрид.

„Не е лесно да спечелиш толкова много мачове в редовния сезон на Евролигата“, каза треньорът Чус Матео.

Те играха по-добре от нас, с повече енергия. Заслужаваха си победата. Продължаваме да надграждаме от следващия мач", обясни наставникът на шампионите от миналия сезон.

Рашфорд: Не поставяйте под съмнение отдадеността ми към Манчестър Юнайтед