ПАОК изхвърли Динамо Загреб от Лигата на конференциите след разгром на "Тумба", Десподов с принос за два гола

21:41, 14.03.2024
Чете се за: 02:22 мин.
паок изхвърли динамо загреб лигата конференциите разгром тумба десподов принос два гола

Отборът на ПАОК се класира за четвъртфиналите в турнира Лига на конференциите, след като в реванша срещу Динамо Загреб разби хърватския първенец у дома с 5:1.

"Гробарите", които преди седмица отстъпиха с 0:2 като гост, изиграха най-силния си двубой в Европа през настоящия сезон и с общ резултат 5:3 продължават към следващата фаза на третата по сила надпревара на Стария континент.

На стадион "Тумба" в Солун домакините поведоха чрез Абдул-Рахман Баба, който беше точен с глава отблизо в 27-ата минута, а само шест по-късно далечен изстрел на Константинос Кулиеракис рикошира в тялото на Петър Сучич и влетя във вратата на домакините, за да донесе равенството в сблъсъка.

До почивката момчетата на Разван Луческу продължиха да натискат и в 42-ата минута Брандън Томас реализира, за да изведе ПАОК напред в общия резултат за пръв път.

Футболистите на Динамо Загреб реагираха скоро след подновяването на играта и в 49-ата минута Арбер Ходжа отбеляза, възстановявайки паритета в сблъсъка.

Двайсетина минути след това попадение в игра за гръцкия тим се появи българският национал Кирил Десподов, чието подаване от ъглов удар скоро след това предизвика разбъркване в наказателното поле на гостите, което в крайна сметка завърши с гол с гърди на Константинос Кулиеракис, който върна аванса на "гробарите" в общия резултат.

Малко преди края на редовното време пък сръбският национал Андрия Живкович оформи крайното 5:1 в двубоя за ПАОК, вкарвайки от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кирил Десподов.