Действащите шампиони в турнира пречупиха Бразилия след обрат

полша проправи път топ лигата нациите
Снимка: volleyballworld.com
00:14, 28.06.2024
Чете се за: 01:57 мин.

Полският национален отбор си проправи път до полуфиналите в Лигата на нациите по волейбол. Селекцията на Никола Гърбич срази Бразилия с 3:1 гейма (18:25, 25:23, 25:22 и 25:16 във втория четвъртфинал, изигран в Лодз.

„Дружина полска“ не бе на необходимото ниво в първия гейм срещу волейболистите на Ренан Дел Зото, но в следващите три показа по- добро лице и по този начин продължава по пътя към защита на своята титла. В следващата фаза поляците ще имат за съперник победителя от четвъртфиналната двойка между Италия и Франция.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Volleyball World (@volleyballworld)

Бразилците постепенно намериха начин да се превърнат в еднолични лидери през първия гейм, в който направиха така, че да бъде спечелен с 25:18 в тяхна полза. Усещането за интрига започна да властва във втората част, но след няколко равенства, изписани на таблото, този път поляците нанесоха своя удар за 25:23.

Сценарият от началото на втория гейм се повтори в първите разигравания на третия. Впоследствие домакините на Финалната осмица намериха сили да сломят бразилските волейболисти и да измъкнат частта с 25:22 за пълен обрат в общия резултат. Четвъртият гейм също стартира равностойно, но действащите шампиони отново наложиха волята си след 25:16.

Вилфредо Леон се отличи с 18 точки за поляците. Братош Курек заби 12, Томаш Форнал добави 11 точки, Якуб Кочановски приключи с 10.

Дарлан Соуза отвърна за бразилците с 21 точки, Йоанди Леал приключи със 17.