Португалия надви минимално Словакия за пета поредна победа по пътя към Евро 2024

08:16, 09.09.2023
португалия надви минимално словакия пета поредна победа пътя евро 2024

Националният отбор на Португалия продължи перфектния си старт под ръководството на Роберто Мартинес в квалификациите за Евро 2024 и записа пети последователен успех в също толкова мачове, надигравайки с минималното 1:0 като гост състава на Словакия.

Единственото попадение в двубоя, игран в Братислава, реализира Бруно Фернандеш в края на първата част, когато футболистът на Манчестър Юнайтед не остави шансове на словашкия страж с плътен диагонален удар по тревата. Така, капитанът на "червените дяволи" отбеляза подобаващо своя 29-и рожден ден.

След почивката домакините имаха своите шансове да стигнат до равенството, но с пропуски от изгодни позиции се отчетоха Иван Шранц и капитанът Милан Шкриняр.

По този начин крехкият аванс на Португалия оцеля и така "мореплавателите" продължават да водят убедително в класирането в тази група "J" с пълен актив от 15 точки и впечатляваща голова разлика от 15-0. Словакия пък заема второто място с 10 пункта.

В другите срещи от този поток в петък вечер Босна и Херцеговина срази с 2:1 у дома Лихтенщайн, докато на свой терен Люксембург удари с 3:1 състава на Исландия.