Реал М премина през Цървена Звезда за трети успех в Евролигата

Българският национал Милър-Макинтайър започна в стартовата петица на Цървена звезда, но не беше на обичайното си ниво.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
07:57, 25.10.2024
Чете се за: 02:10 мин.
реал премина цървена звезда трети успех евролигата
Снимка:

Коди Милър-Макинтайър и Цървена звезда претърпяха втора поредна загуба в Евролигата.

Американецът с български паспорт и неговите съотборници отстъпиха пред Реал Мадрид със 72:95 в мач от петия кръг. В „Уизник Сентър“ баскетболистите на Янис Сфейропулос не успяха да се противопоставят и да спрат състава на Чус Матео, който през цялата среща бе доминиращия отбор.

Реал Мадрид поведе с 12 точки през първата част, а на почивката вече имаше аванс от 17 (46-29).

До края на мача сръбският тим продължи да се носи по течението, без да може да спре.

Милър-Макинтайър започна в стартовата петица, но не беше на обичайното си ниво. Българският национал завърши с 5 точки, 2 борби и 2 асистенции за 22 минути игра.

Джанан Муса бе най-резултатен за Реал със 17 точки. Факундо Кампацо завърши с 13 и 6 асистенции, Валтер Таварес и Ели Ндайе отбелязаха по 12, като двамата записаха на сметките си и по 6 борби. Габриел Дек остана с 10 точки.

"Опитваме се да работим здраво, за да играем на високо ниво, както направихме тази вечер. Те са страхотен отбор. Мисля, че изиграхме солиден мач. Работим, за да продължим да играем по този начин. Предстоят ни два трудни мача и трябва да съсредоточим енергията си върху това“, каза Кампацо след мача.

Милош Теодосич се завърна в игра и вкара 11 точки за Звезда, но от състава на сърбите липсваха контузеният им титулярен център Жоел Боломбой, а новакът Филип Петрусев не беше на разположение за мача.

И сърбите, и испанците са с баланс 3-2.

В следващия кръг Цървена звезда гостува на Жалгирис на 30 октомври (сряда), докато ден по-рано Реал отива в Гърция за среща с Олимпиакос.

Чете се за: 05:22 мин.
Карлос Сайнц превзе пистата в Мексико и извоюва втора победа за сезона във Формула 1
00:30, 28.10.2024
Чете се за: 03:45 мин.
ПАОК с шокираща загуба срещу ОФИ Крит, въпреки гол-бижу на Кирил Десподов
23:30, 27.10.2024
Чете се за: 04:40 мин.
Мартин Атанасов и Галатасарай продължават с перфектния старт във волейболния шампионат на Турция
23:10, 27.10.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Трета победа за Алекс Николов и Лубе в италианската волейболна Суперлига
23:04, 27.10.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Борислава Христова и Жирона продължават с победите в баскетболното първенство на Испания
22:55, 27.10.2024
Гергана Иванова не успя да предотврати загуба на Бреша в италианското баскетболно първенство
22:43, 27.10.2024